CNN Türk’ten skandal haber! Depremzedelere zorla ‘Mutluyuz’ dedirtmeye çalıştı

Elazığ’ı sarsan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede çekim yapan CNN Türk muhabiri, evleri yıkılan ve soğuk havada dışarıda çadırda kalan vatandaşlara defalarca “Mutlusunuz değil mi, huzurlusunuz değil mi” gibi sorularla zorla “Evet mutluyuz” dedirtmeye çalıştı.

CNN Türk muhabiri “pes artık” dedirtti

Soğuk havada geceyi dışarıda, spor salonlarında geçiren vatandaşlara sabah saatlerinden itibaren çadırlar ulaştırmaya başlandı. Ancak depremzedelerle ilgili CNN Türk’te yapılan haber ‘pes doğrusu’ dedirtti.

“Mutlusunuz… Mutlu insanlar… Mutlusunuz değil mi?”

CNN Türk canlı yayında konuşan ve “Gerçekten insanlar mutlu… Bu çadırları zamanında ve hızlı almaları insanları mutlu etmiş…” diyen muhabir, bir çadırın içine girerek insanlara tam 9 kez, “Mutlusunuz. Mutlu insanlar. Mutlusunuz değil mi?” ifadesini kullandı.

Muhabir Ferit Demir, çadırda kalan vatandaşlara, “Mutlu musunuz peki?”, “Mutlusunuz değil mi, bu çadırları aldınız, soba yanıyor, çayınızı demlediniz?” ifadelerini kullanırken, söz konusu haber sosyal medyada olay yarattı.

Özür açıklaması

Ferit Demir, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaparak, özür diledi.

Ferit Demir’in açıklaması şöyle: Arkadaşlar yayınımı defalarca izledim ve bende şimdi kendime kızdım. Ama fakat demeden beni eleştiren herkesten ve tüm gerçek gazetecilerden özür diliyorum. Sorulmaması gereken bir soruyu sormuşum, üstelik gazetecilik etiği içinde var olmayan bir soru olmuş bunu kabul ediyorum.