AK Partili il başkanı böyle söylüyor: MHP’yi kendi içimizde erittik, evcilleştirdik

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’in, partisinin il başkanlığında iktidar ortağı MHP ile ilgili söylediği “Zaten AK Parti, MHP’yi minimize etmiş, kendi içinde evcilleştirmiş” sözleri gündeme damga vurdu.

İşte AK Parti Bingöl İl Başkanı Güler’in MHP ile ilgili söylediği o sözler…

“Zaten AK Parti, MHP’yi minimize etmiş, kendi içinde evcilleştirmiş o haşin o faşizan söylemlerden gelmiş şu anda AK Parti’nin tüm politikalarına onay veren destek veren, AK Parti’nin uluslararası arenada dış politikasını savunan bir parti. Ve bu partinin Türkiye olma iddiası yok. İktidar olma şansı var mı MHP’nin yok. Cumhurbaşkanı, devlet başkanı seçme şansı var mı yok. Peki sen MHP’sin destek verme deme şansın var mı o da yok. Peki siyasi parti neyle iktidardadır? Seçmenle oyla… Siyasi partinin sermayesi nedir? Reydir.

“Zaten AK Parti, MHP’yi minimize etmiş, kendi içinde evcilleştirmiş”

Tayyip Erdoğan Kürtlere yönelik tüm kapıları açtı, kucağını açtı, imkanları açtı… Seferberlik ilan etti. Oslo görüşmelerini yaptı, realiteyi tanıyorum dedi. Diyarbakır’da bu tür cesurca hareketlerde bulundu. 2 sene ateşkes ilan edildi. Gelin teslim olun iyileştirme yapalım… Peki Kürtler destek vermeyince, Türkler de Tayyip Erdoğan bizi Kürtlere satıyor deyip oy vermese AK Parti diye bir şey kalır mı? Burada bunu söyleyenlerin art niyeti bellidir.”