Dedesini kurabiyeye koyup pişirdi, sınıf arkadaşlarına yedirdi!

ABD’nin Sacramento kenti yakınlarındaki lisede bir kız öğrenci, öldükten sonra yakılan dedesinin küllerini kullanarak yaptığı kurabiyeleri en az dokuz sınıf arkadaşına yedirdi.

“Özel malzemeli kurabiyemden yer misin”

BFM TV’nin aktardığına göre, Kurabiyeyi tadan öğrencilerden Andy Knox, sınıf arkadaşının kendisine “Özel malzemeli kurabiyemden yer misin” diye sorduğunu kendisinin ise içinde ‘esrar’ olduğunu düşünerek kabul ettiğini söyledi. Knox, kurabiyeyi ısırdıktan sonra içinde farklı bir şey olduğunu anladığını, daha sonra kurabiyeyi hazırlayan arkadaşının gülerek içinde dedesinin küllerini olduğunu söylediğini ifade etti.

“Kurabiyede bir çıtırdama vardı”

Knox, “Çocukken kum yediyseniz bilirsiniz, ağzınızda çıtırdar. Kurabiyede de öyle bir çıtırdama vardı” dedi.

“risk oluşturmadığı için suçlama yapılmayacak”

Öte yandan, Euronews’ün aktardığına göre polis memuru Paul Doroshov, soruşturma sonrasında kurabiyelerin insan külünden yapıldığına dair kanıt bulduklarını, ancak öğrencinin herhangi bir suçlamayla karşı karşıya kalmasının düşük bir ihtimal olduğunu söyledi. Yapılanın, bir sağlık riski yaşanmadığı için suç teşkil etmediğini düşünen polis yetkilileri, sorunun çözülmesini okul idaresine bıraktıklarını belirtti.

problem artık “aile içinde”

Okul müdürü Tyler Millsap ise öğrenci velilerine gönderdiği bir maille durumu en “Saygılı ve haysiyetli” şekilde ele aldıklarını, öğrencinin pişman olduğunu ve problemin artık ‘aile içinde’ çözülmesi gerektiğini söyledi.