Kadınlar erkeklerden ne ister, erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır?

Melis Ayvallı Neoluyoo Editörü

Kadınlar erkeklerden ne ister? ya da Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır? başlıklı yazılardan çok sıkılmış biri olarak, size bu işin nasıl döndüğünü, kendi deneyimlerimle anlatacağım ama önce bir kahve yapıp geliyorum…

Heh! geldim, o zaman başlayalım… Aşina olduğumuz maddelere bir göz atalım; Neler vardı? Ha, tabi…

Romantik ol
Duygusal anlamda daha açık ol
Anlayış göster, akıl verme
Sık sık sarıl , elini tut
Sohbet et
Tutkulu ol
Düzenli ol
Bla bla bla…

“Bakın! ilişkiler böyle yaşanır!

Dünya üzerinde (Bildiğimiz kadarıyla) milyonlarca insan ve milyonlarca karakter varken (“Karakter” ile ilgili olarak tam emin değilim) kadınların erkeklerden, erkeklerin de kadınlardan ilişki çerçevesinde beklentileri konusunda hepimizi aynı kalıba sokup, “Bakın! ilişkiler böyle yaşanır! Kadın dediğin hamarat olur, Erkek dediğin romantik olur, güçlü olur” gelenekselliğiyle, önce bireyleri sonra ilişkileri, hizaya getirmeye çalışmak ne kadar mantıklıdır?

Bana kalırsa bu tamamen FALSO!

Nitelikli bir ilişki biçimi için ihtiyacımız olan tek şey sadece üsluptur. Şimdi , unutun bu maddeleri çünkü yeni maddeler eklemeye niyetliyim… Yaşam tarzı, hayat’a bakış, vizyon , faaliyetsel nitelikler, çevre, kazandığın öğretiler… Bunların hepsi , “SEN”i ve tercihlerini oluştururken, zaten ister istemez , yönlendirecek bir pusulanın ibaresidir…. Ya da ağacın dalları gibi de düşünebiliriz…

Bu bir boşluk tamamlama mıdır? Ya da adam asmaca falan?

Ve karşındaki insan, seni ne kadar yansıtıyorsa yapabileceğinin en iyisi “O”dur. Ne eksik, ne fazla… Yani, romantik olmayan bir kadının romantik bir erkek aramasının düşünselliği nedir? Bu bir boşluk tamamlama mıdır? Ya da adam asmaca falan?

“R_MAN_İK”

Bence kesinlikle öyle… Daha çok duygu ve mantık arasındaki bağlantıyı kurmaya yönelik bir girişim gibi duruyor. Mesela, siyah pantolonunuzu kombinleyecek bir kazak bulamadığınızda eksik hissetmez misiniz? Peki o kazağı bulduğunuzda, sadece, 1 ya da 2 günlük anlam ifade etmez mi sizin için?

en başta verebilir mi? Ya da vermeli midir?

Ya da zaten anlayışlı olan bir insanın, karşısındaki anlayışsız bir insandan ÖZELLİKLE “Anlayış” beklemesi ne kadar mantıklıdır? Öyle biriyle bir ilişki kurmak üzerine olan kararını en başta verebilir mi? Ya da vermeli midir ?

Peki “ANLAYIŞ” nedir ? “İDARE ETMEK” ile karıştırıyor olabilir miyiz ?

Tamamlamaya yönelik beklentiler ve karşınızdaki insanda olması gerektiğini düşündüğünüz nitelikler, gerçekten olduğunuz gibi ve en başından beri birbiriniz hakkında edindiğiniz farkındalıklarla yaşayabileceğiniz güzel anları zedelemez mi?

Yoksa sadece beni mi zedeledi? Umarım bu konuda yalnız değilimdir

Kimseden bir şey beklemezseniz, eliniz sizi hiç beklemediğiniz anda, “Doğru kişi” diyebileceğiniz arkadaşa götürecektir zaten. Ha şunu da söyleyeyim; hatta bu gelişimin farkında bile olmayacaksınız büyük ihtimalle çünkü öylesine sizdenmişcesine olacak ki, sanki sizmişcesine.

 

siz amma da romantik ve anlayışlıymışsınız be

E artık, şu yapılması “Zorunluluk” halini almış yukarıda saydığım komik maddeler vardı ya, zaten bir bakacaksınız ki, siz amma da romantik ve anlayışlıymışsınız be 😉

“Bir ben vardır bende, benden içeri” (Yunus Emre)

“Senin içinden geçen, benim içimden de geçer mi?” (Pinhani) hahahah şaka şaka.

Sahi, “Pinhani” diye bir grup vardı, ne yapıyorlar acaba?

Neyse, bütün söyleyeceklerim bu kadardı.

Hoşçakalın…