Lana Del Rey festivalde ortalığı kasıp kavurdu

Lana Del Rey Sziget Festivalindeki performansıyla ortalığı kasıp kavurdu. Her yıl Budapeste’de düzenlenen festivalin bu yıl ki konuğu Lana oldu.

LANA DEL REY ÇİÇEKLİ ELBİSESİYLE GÖZ DOLDURDU

Born to Die albümüyle gündeme bomba gibi düşen Lana Del Rey müzik dünyasının aranan isimlerinden biri oldu. Sziget Festivalinde, 33 yaşındaki güzel sanatçı beyaz çiçekli elbisesiyle sahnede göz doldurdu.

LANA DEL REY KİMDİR? İŞTE HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Lana Del Rey, ünlü reklam ve pazarlama firması Grey Group’ta çalışan Robert England Grant Jr. ve Patricia Ann “Pat” (Hill) çiftinin 3 çocuğundan biri olarak 21 Haziran 1985’te New York’ta dünyaya geldi. Kız kardeşi Caroline Grant 1988, erkek kardeşi Charlie Grant 1993 doğumlu. Annesi Pat, Grey Group’tan ayrılıp hayatına uzun süre lise öğretmeni olarak devam etti. Dedesi (babasının babası) Robert England Grant ise çok büyük bir bankacı ve yatırımcıydı.

Lana’nın patlama albümü. 2012’de yayımlanan albümün şu sıralar tüm dünyada toplam satışı 5 milyona yaklaşmış durumda. Lana’nın ismini, imajını, müzik tarzını değiştirdiği, kısacası baştan aşağıya yenilendiği ve yeniden doğduğu albüm olarak bilinir. Lana ‘Video Games’, ‘Born to Die’, ‘Blue Jeans’, ‘Summertime Sadness’, ‘National Anthem’ ve ‘Dark Paradise’ adlı single’ları ile hem listeleri hem de müzik kanallarını uzun süre domine etti. Tüm bu şarkılarıyla dijital dünyanın da yeni fenomeni oldu. Barok pop, indie pop, alternatif pop ve trip hop gibi alt türler dâhilinde değerlendirilen albümdeki tüm şarkıların yazımında Lana’nın bizzat yer alması, “Instagram çağı fenomeni” olarak nitelendirilen güzel sanatçının sadece “paketlenip rafa sürülmüş bir proje”den fazlası olduğunu kanıtlıyordu.