Mal varlığına el konulan Haydar Baş’tan ilk açıklama!

Dr. Mustafa Eraslan’ın 6 milyon değerindeki mal varlığını zorla üzerine geçirdiği gerekçesiyle yargılanan ve mal varlığına el konulan BTP Genel Başkanı Haydar Baş, yaptığı açıklamada “Adalet yerini bulacaktır” ifadelerini kullandı.

“ADALET YERİNİ BULACAKTIR”

Dr. Mustafa Eraslan’ın 6 milyon lira değerindeki malvarlığını zorla üzerine geçirtip boş senet imzalattığı gerekçesi ile yargılanan BTP lideri Haydar Baş’ın mal varlıklarına el konularak, yurtdışına çıkışı yasaklandı. Baş konu ile ilgili yazılı açıklama yaparak, “Adalet yerini bulacaktır” dedi.

HAYDAR BAŞ’IN YURT DIŞINA ÇIKIŞI YASAKLADI

Dr. Mustafa Eraslan’ın 6 milyon lira değerindeki malvarlığını zorla üzerine geçirtip boş senet imzalattığı iddiasıyla yargılanan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş’ın tüm taşınmazlarına tedbir konularak yurt dışına çıkışının yasaklandığı öğrenildi.

“ERASLAN’IN ORTAYA KOYDUKLARI YALAN VE İFTİRADIR”

Haydar Baş’ın açıklaması şöyle: Yargı süreci devam ettiği için dava konusu ve içeriği hakkında bilgi vermeyi uygun görmüyoruz diyen Baş, “Devam eden davanın tutanak kayıtlarının dosya içeriğine ve aslına aykırı şekilde basına yansıması, bir kez daha büyük bir oyunun içine çekilmek istendiğimizi gösteriyor. Büyük Türk milleti şahsımı ne bir dava dosyasıyla, ne de basit oyunlarla tanıyacak. Zaten Mustafa Eraslan’ın ortaya koyduklarının tamamı yalandır ve iftiradır. Biz ömrümüzü adadığımız Türk milleti ve devleti için yapmak istediklerimiz ile zaten gözler önünde ve gönüllerdeyiz. Türk adaletine güvenimiz tamdır” ifadelerine yer verdi.