Star yazarı akıl tutulması yaşıyor! ‘Nerede deprem vergilerimiz?’ diyen bir insan kötüdür

Star yazarı Ersoy Dede, Elazığ’ı sarsan 6.8’lik depreme ilişkin kaleme aldığı yazısında “Nerede bizim deprem vergilerimiz? diyen bir insan kötü bir insandır..” ifadelerini kullandı.

Elazığ’daki depremin hemen ardından SMS’le 10 TL yardım isteyen Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a tepki yağdı. Enkaz altında insanlar varken ’10 TL yardım kampanyası başlatılması’ üzerine tartışmalar başladı ve insanlar toplanan deprem vergilerinin akıbetini sordu.

Kızılay Başkanı’nı görmek istemedi ama…

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, kaleme aldığı “Kötü insanlar dün de vardı, yarın da olacak” başlığıyla yayınlanan yazısında deprem sonrası vergileri sorgulayan yurttaşları “kötü insan” ilan etti.

“Nerede bizim deprem vergilerimiz? diyen bir insan kötü bir insandır”

Yazısında “Değerli dostlar dünyada iki tip insan vardır sadece.. İyi insanlar ve kötü insanlar.. Diğer tüm kategoriler bunun altındaki gruplardır.. Renkler, ırklar, cinsiyetler, eğitimler, sosyolojiler, meslekler… Hepsi ama hepsi iyi ya da kötü insandan daha belirgin ayrımlar değildir..” diyen Dede, “Doğanyol’da enkaz altında kurtarılmayı bekleyen bir kadın varken, Mustafapaşa’da 12 yaşındaki bir çocuğun cansız bedeni taşınırken, ‘nerede bizim deprem vergilerimiz?’ diyen bir insan kötü bir insandır..”ifadelerini kullandı.

Zülfü Livaneli ile bitirdi

Yazısının ilgili bölümünü Zülfü Livaneli’nin çok bilinen bir şiirinden bir bölüme yer vererek bitirip bir başka utanmazlık örneği sergileyen Ersoy Dede “Kötüsünüz arkadaş.. Oysa “.. Dünyayı güzellik kurtaracak. İnsanı sevmekle başlayacak her şey..” diye yazdı.

Ne olmuştu?

26 Kasım 1999’da 17 Ağustos depreminin yaralarını sarmak üzere sadece 1 yıllığına yürürlüğe giren Özel İletişim Vergisi (ÖİV) aralıksız toplanmaya devam etmiş ve AKP döneminde kalıcı hale getirilen ÖİV ile 2004 ile 2018 arasında halkın cebinden tam 60,6 milyar lira para toplanmıştı.