Fatih Altaylı’dan Ahmet Hakan’a: Demirtaş’la bağlama çalıp, türkü söylüyordun

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın, Selahattin Demirtaş’ın oyununu eleştiren yazısında ‘çakallık’ yaptığını belirtti.

Habertürk yazarı Altaylı, Demirtaş’ın değişmediğini belirterek, “İyi de sayın yazar, sen de aynı Demirtaş’la bağlama çalıp, türkü söylüyordun. Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin” diye yazdı.

Fatih Altaylı, Ahmet Hakan’ın CHP ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ‘terör bağlantılı’ göstermek için yorumlar yaptığını savundu.

Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin

Altaylı’nın yazısının ilgili kısmı şöyle: Hürriyet yazarı arkadaşımız, CHP ve İmamoğlu’nu ‘terör bağlantılı’ göstermek için ince ince ‘dostane’ yorumlar yapıyor. CHP yöneticilerinin eşleri ve kadın CHP yöneticileri Demirtaş’ın metinlerinden oluşan bir tiyatro oyununu izlemeye gitmişler. Burada maksat belli. ‘CHP terör ile arasına mesafe falan koymuyor’ diyor ama bunu ‘sinsi’ bir çakallıkla, moda tabiriyle ‘sübliminal’ bir biçimde hallediyor.

İyi de sayın yazar, sen de aynı Demirtaş’la bağlama çalıp, türkü söylüyordun. Demirtaş o gün neyse bugün de o. Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin.