MHP’li Enginyurt şov yapmış: Kırılan iPhone değil, demosuymuş

ABD ile “pastör krizi” sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’nin elektronik ürünlerine boykot çağrısı üzerine iPhone’unu kıran MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sahte telefonla şov yapmış.

ayağının altında tekmeleyerek kırmıştı

Enginyurt, iPhone’unun yerine Samsung marka telefon aldığını açıklamıştı. Enginyurt daha sonra telefon bayiine birlikte gittiği MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ile iPhone marka telefonunu ayağının altında tekmeleyerek kırmıştı.

“iPhone’umu verin” demişti

Pastör Andrew Brunson’ın tahliye edilmesi sonrası Twitter’dan bir mesaj paylaşan MHP’li vekil, telefonunu ‘boşuna’ kırdığını işaret ederek, “Arkadaş, Amerikaya’la aram açıldığına mı yanayım, kırılan iPhone’a mı üzüleyim, ajan Brunson’un serbest kalmasına mı kızayım? Kaldık ya la ortada. iPhone’umu verin, çok bozuğum ona göre” demişti.

söz konusu olay “mizansen”

Enginyurt’un, Meclis’te CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’le girdiği tartışmada, söz konusu olayın mizansen olduğu ortaya çıktı. CHP’li Özel dün MHP ile AKP arasında yapılan ‘cumhur ittifakı’na göndermede bulunup “Önce, ABD’yi protesto etmek için iPhone’u kırıp sonra ‘Brunson gidince orta kaldık, gitti bizim iPhone’ diyen biz değiliz. Bu nasıl ittifak?’” diye tepki gösterdi.

Enginyurt: Basın haber yapsın diyerek…

Buna karşı söz alan Enginyurt, “iPhone’u kırmadım. İl başkanım yanımda, basın bunu haber yapsın diyerek demo bir telefonu kırmıştır, maksat bunun haber olmasıydı. Niyetimiz, maksadımız belliydi” diye konuştu. O gün Türkiye’ye başlatılan saldırıya karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vermek istediğini savunan Enginyurt, “Arkasından, doğrudur, Brunson serbest bırakılınca sitemimizi ifade ettik” dedi.