Heyy toplanın! İşte size kadınları anlama rehberi

Şeyma Metin Neoluyoo Editörü

Erkekler sürekli biz kadınları anlayamadıklarından yakınır, bizi çözemediklerini söyler, ilişkilerden ne beklediğimizi kestirememekten dert yanarlar. Bu haber, erkeklere yönelik görünse de aslında yine bizim için. İlişkilerinde mutlu olmak isteyen kadınlar erkeklere tüyo verip biraz anlaşılmak istiyoruz…

Birazdan yazacaklarımız sadece fikir vermek amaçlıdır yoksa biliyorsunuz ilişkiler taktik kaldırmaz, her insan, her ilişki özeldir.

Sizler için Kadınlara sorduk;

“Kadın erkek ilişkileri üzerine ne söylemek istersiniz? Sizce erkekler hangi noktaları kaçırıyor? “

İşte cevaplar;

Nasıl olduğumuzu sorduğunuzda, karşılık olarak yok bir şey cevabını almışsanız, kesin bir şey var demektir. Sıkıntımızı anlamak için çaba gösterin, süzülerek olay mahallinden kaçmayın.

 

Alışverişe çıkıp” indirimden aldım hayatım” diyorsak inanmayın, “giyecek bir şeyim yok” diyorsak inanın. Alışveriş bizim için rehabilitasyon gibidir. Biz mutluysak siz de mutlusunuz unutmayın.

Sizi aradığımızda ulaşamazsak, bahane olarak şarjınızın bittiğini yada telefonunuzun çekmediğini söylemeyin. İnanmış gibi yaparız ama sizden kuşku duyarız, geçiştirilme duygusu da cabası, bahane bulurken bile özenli ve dürüst olun.

Klozet kapağını kapatmayan, eşyalarını sağda solda bırakan erkek iticidir, net!

 

 

Bir konuyla ilgili fikrinizi sorduğumuzda net olun. “Bakarız” cevabı bizi sinirlendirir.

 

Her kadın evlenmek istemez. Her kadının hayallerini beyaz gelinlik, üç çocuk ve evde eşinin yolunu beklemek süslemez. Evlenmek istemeyen kadınları belli bir kalıba sokarak kaliteli bir ilişki yaşama şansınızı ıskaladığınızı bilin.

 

Biz kadınlar bazen sadece siz mutlu olun, egonuz okşansın diye çok iyi bildiğimiz bir konuyu bile size sorup ilk defa dinliyor gibi yapabiliriz. Gerçekten seversek evet yaparız.

 

Kadınların kötü sürücü olduğuna dair genellemelerinizden yıldık. Bu tarz bir ima gözümüzde imajınızı zedeliyor haberiniz olsun.

Limon büyüklüğünde bir yerinden karpuz büyüklüğünde bir canlı çıkaran varlıkla, güç, acı ve dayanıklılık adına yarışmanıza ne demeli?

 

Her kadının bir anne, bir temizlikçi ve bir aşçı olması zorunluluğu olmadığını anlayın artık.

 

Genel kanının aksine, kadınları elde edilecek bir eşya, yanında taşınacak bir aksesuar gibi gören züppe erkeklerden nefret ederiz. Kadının aşkını satın alamazsınız.

 

Aile içinde evin direği rolünde erkek görünür ama temeli kadındır.

Bir kadın evliliğini kurtarmak için çocuk yapmaz. Çocuk sahibi olmak ister ve o amacında sizi araç olarak kullanabilir.

Kadınlar erkekler için değil hemcinsleri için süslenir kendilerine özen gösterirler.

 

Ne yapın ne edin bir kadının nefretini kazanmayın. Ahını aldığınız kadın gece ağlar sabaha savaş boyalarını sürünür.

 

Elma ile armudu karıştırmayın. Kadınların hayatının aşktan ve alışverişten ibaret olduğunu sanmayın. Kadınların ciddi konularda da bilgisi vardır. Farklı ilgi alanları olan kadınları yok saymayın. Güçlü ve kariyer sahibi kadınlara saygı duyun.

Kadınlar kararlı ve tutarlı erkeklerden hoşlanır. Güvende hissetmek ister. Bazen sıkıntılı tiplere meyletmemizin sebebi anaç duygularımızdan kaynaklanır. Hemen yara sarma, avutma gayretine gireriz.

 

Doğal ve kasıntı olmayan bir erkek sempatik ve çekicidir. Olmadığınız biri gibi davrandığınızda aramızda alay konusu oluyorsunuz.

Her kadın şefkat görmek ister. İçten bir sarılma, uykudan önce bir saç okşama pek çok şeye bedeldir.

 Kadınlar ve erkekler ayrı dünyaların insanlarıdır, kabul. Biyolojik ve hormonal olarak aynı olmamız zaten mümkün değil ama en azından dengeyi kurmak için gayret gösteren erkek candır. Diğer yarımız olduğunuzu unutmayın…