“Hayalim, Galatasaray’ı borçsuz hale getirmek ve Avrupa’nın zirvesine çıkarmak”

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, “Benim hayalim Galatasaray’ı borçsuz hale getirmek ve Avrupa’nın zirvesine çıkarmak” açıklaması yaptı.

Başkan Mustafa Cengiz, Fatih Terim’den medyadaki haberlere, Galatasaray Adası’ndan kulübün mali durumuna kadar her konuda açıklamalarda bulunan Cengiz kulüpten destek istedi.

“en büyük gücümüz taraftarımız”

Mustafa Cengiz, “Bizim en büyük gücümüz taraftarımız, 1 kişinin verdiği €100M mu desen, 1 milyon kişinin verdiği €100M mu desen ikinciyi tercih ederim” diye konuştu.

“Benim hayalim Avrupa’nın zirvesine çıkarmak”

Başkanlık görevi sonunda Galatasaray’ı nerede görmek istediği sorusuna Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Sevgili Fatih Terim, ‘Benim bir hayalim var’ dedi. Bu aslında Martin Luther King’in sözüdür. Adam öldürüldü, katledildi ama hayali gerçek oldu, Amerika’da siyahi bir insan başkan oldu. Benim hayalim Galatasaray’ı borçsuz hale getirmek ve Avrupa’nın zirvesine çıkarmak. Bu, Fatih Terim’in hayalleriyle örtüşüyor. Galatasaray buna ulaşacak cüsse ve cesamete sahip. Galatasaray’ın dünya çapındaki bilinirliği kabul edilirliği çok yüksek. İnşallah benim hayalim hocamın hayaliyle örtüşür ve Galatasaray, Avrupa’nın ve dünyanın tepesine oturur. Orada oturan 3-4 kulüpten biri olur” yanıtını vererek hayallerini dile getirdi.