Cumartesi Anneleri için “Paçoz” diyen Soylu’ya Ahmet Şık’tan yanıt!

Cumartesi Anneleri için “Paçoz” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, HDP Milletvekili Ahmet Şık, “Zalimlik ve savunuculuğunu yapmak konusunda tutarlı olup ilkeler söz konusu olduğunda dünü ile bugünü arasındaki uçurumu menfaatleriyle doldurmaya çalışan naylon kahramanlara da bu ülke teslim olmadı” diyerek yanıt verdi.

“teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık?”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Cumartesi Anneleri için “Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık? Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez, bunu herkes böyle bilsin” ifadelerini kullandı.

“cumartesi anneleri ve erdoğan görüşmesini paylaştı”

Cumartesi Anneleri ‘nin 700. hafta eylemine katılan HDP Milletvekili Ahmet Şık, Soylu’nun sözlerine yanıt verdi. Cumartesi Anneleri’nin 2011 yılında Erdoğan’la yaptıkları görüşmenin arşiv görüntülerini de paylaşan Şık, “Zalimlik ve savunuculuğunu yapmak konusunda tutarlı olup ilkeler söz konusu olduğunda dünü ile bugünü arasındaki uçurumu menfaatleriyle doldurmaya çalışan naylon kahramanlara da bu ülke teslim olmadı” diye yazdı.